Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Schronisko dla bezdomnych zwierząt

"Zwierzę to nie rzecz, jako istota żyjąca- czuje!

Żadne zwierze nie będzie Wam tak oddane

jak to przygarnięte ze Schroniska."

sch__6_

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. sprawuje pieczę nad prawidłowym funkcjonowaniem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy, które znajduje się przy ulicy Ceglanej.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy zatrudnieni są doświadczeni pracownicy, a nad zdrowiem zwierząt czuwa lekarz weterynarii. To oni sprawują bezpośrednią opiekę nad zwierzętami przebywającymi na terenie Schroniska, zapewniając im należyte warunki bytowania i opiekę.

W schronisku znajdują się 54 boksy przystosowane dla  90 piesków i 10 kotów.

piesio

Co roku z okazji Dnia Dziecka i Światowego Dnia Zwierząt na terenie Schroniska organizowane są "dni otwarte" adresowane do najmłodszych mieszkańców miasta Legnicy i okolic. Ich celem jest uwrażliwienie społeczeństwa  na smutny los niechcianych i porzuconych zwierząt. Każda osoba dorosła może wtedy bezpłatnie adaptować wybranego psa lub kota. 

Od 2012 roku psy mają do dyspozycji wybieg, na którym mogą pobiegać. Wybieg ma 50 metrów długości i 20 szerokości. Powstał na działce przylegającej do schroniska. Na wybieg pracownicy schroniska wyprowadzają wszystkie psy. Dodatkowo zwierzęta są wyprowadzane na spacery przez osoby, które podpisały porozumienie ze schroniskiem. Podczas takich wyjść czworonogi oswajają się z ludźmi co ma duży wpływ na ich szybszą adopcję.

wybiegZobacz też:

doggy97

Wszystkie osoby przed podjęciem czynności wyprowadzania na spacery psów przybywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy są zobowiązane do zgłoszenia takiej gotowości w Towarzystwie Miłośników Legnicy Pro Legnica, lub zgłosić chęć bezpośrednio w Schronisku.