Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


LPGK edukuje i zbiera elektrośmieci

17 września 2012

Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy zorganizowało Festiwal Recyklingu podczas, którego LPGK odebrało kilkanaście sztuk zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Spółka pomogła też w organizacji festiwalu użyczając pomocy dydaktycznych.

Festiwal Recyklingu odbył się w MCK przy ul. Rataja. Wzięli w nim udział uczniowie najmłodszych klas Szkół Podstawowych nr 9 i 10, przedszkoli Bajka i nr 14 oraz Zespołu Placówek Specjalnych. Dzieci startowały w konkursach ekologicznych, malowały, lepiły figurki z gliny, czy też bawiły się w zamku.

- Najmłodsi uczniowie dużo wiedzą o segregacji odpadów - informuje Sylwia Jagiełło zastępca dyrektora MCK. - I tą wiedzę przekazują rodzicom, tym samym uczą niektórych dobrych nawyków. LPGK użyczyło nam na tę imprezę pomoce dydaktyczne, takie jak miniaturowe pojemniki na odpady.

Harcerka Julia Borkowska przyznała, że o segregacji odpadów dowiedziała się na ekolekcjach. - My to już w domu robimy, ale jeszcze wielu ludzi trzeba do tego przekonać - mówi uczennica.

Podczas festiwalu można było także oddawać bezpłatnie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ustawiło kontener do zbiórki tych elektrośmieci. Mieszkańcy przynieśli w sumie: pięć starych telewizorów, trzy komputery oraz radioodtwarzacze, odkurzacze i inne.