Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Przygarnij zwierzaka w jego święto

26 września 2012

Schronisko przy ul. Ceglanej zaprasza 4 października na dni otwarte, w godz. 8 - 15. Święto zwierząt to dobry czas by zastanowić się nad losem naszych czworonożnych przyjaciół.

A może znajdzie się w domu miejsce dla pieska, czy kotka, który tęsknie wypatruje z klatek swojego opiekuna?

- Kilka lat temu wzięłam ze schroniska pieska - mówi legniczanka Pani Janina. - To jest bardzo przyjazne i przede wszystkim wierne zwierzę. Pieski ze schroniska wiedzą jak pokazać swoją wdzięczność.

Do legnickiego schroniska przywożone są bezpańskie pieski i kotki, głównie przez patrol straży miejskiej. Zdarza się, że ktoś przywiąże psa do drzewa, albo porzuci go przed schroniskiem. Trafiają także bardzo wychudzone zwierzęta. W schronisku są karmione, leczone, szczepione. Ludzie współpracujący ze schroniskiem wyprowadzają je na spacer.         Ale zwierzęta tęsknią za nowym domem.

- W sierpniu i lipcu do adopcji zostało przekazanych ponad 100 piesków, więcej niż do nas        w tym czasie trafiło- informuje Leszek Boksa, Kierownik Schroniska. - Także sporo kotków znalazło nowych właścicieli. Zaobserwowaliśmy, że adopcje zwierząt ze schroniska są coraz popularniejsze.

schronisko