Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Dary od dzieci dla piesków i kotków

5 października 2012

Światowy Dzień Zwierząt w legnickim schronisku był dniem otwartym, w godz. 8 - 17. Można było przyjść obejrzeć zwierzęta, porozmawiać z pracownikami i bezpłatnie adoptować pieska lub kotka. Z rana jako pierwsi do schroniska przyjechali uczniowie i ich opiekunowie z klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 16. Ta klasa jest patronem szkolnej akcji zbierania darów dla zwierząt. Do schroniska zostały przywiezione samochodem przez jednego z rodziców uczniów.

- Przywieźliśmy suchą i mokrą karmę, miski, kocyki i zabawki – informuje Izabela Matuszewska - wychowawczyni klasy. - Takie akcje w szkole są prowadzone dwa razy w roku. Wizyta w schronisku uwrażliwia dzieci na los tych biednych i opuszczonych zwierząt. Niektóre z nich przyjdą tutaj z rodzicami by adoptować pieska albo kotka.

Emilka uczennica tej klasy po zwiedzeniu schroniska powiedziała, że zwierzęta są takie śliczne. - Jak można je było porzucić – pytała.

Akcje zbierania darów odbyły się także w Niepublicznym Przedszkolu Stokrotka i Przedszkolu nr 16. Karma i inne przedmioty trafiły do schroniska.

W Światowym Dniu Zwierząt sporo legniczan odwiedziło schronisko. Ludzie oglądali pieski i kotki. Tego dnia na adopcję zdecydowała się tylko jedna osoba. Ale sporo osób zapowiedziało, że jeszcze tu wróci. Przypominamy, adoptować pieska albo kotka można od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy schroniska od 7 do 15. Symboliczna opłata wynosi od 10 zł do 30 zł za pieska.