Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Budują wybieg w schronisku

31 października 2012

Rozpoczęła się budowa wybiegu dla piesków z legnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ceglanej. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę listopada tego roku.


Wybieg o długości 50m i szerokości 20m powstaje na działce tuż przy schronisku. Koszt tej inwestycji to ponad 25 tys zł. plus VAT. Budowa wybiegu finansowana jest przez Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, któro zarządza schroniskiem.

Teren został wykarczowany już z krzewów. Robotnicy rozpoczęli stawianie słupków pod ogrodzenia. Na tym psim „spacerniaku” zwierzęta będą mogły się wyhasać, a przede wszystkim odpocząć od klatki.

- Na wybieg nasi pracownicy będą wyprowadzali wszystkie psy – informuje kierownik schroniska Leszek Boksa. - Oczywiście będą tak dobierane, by się ze sobą przyjaźniły. Dzięki temu „spacerniakowi” ich życie się polepszy.

Teraz psy z legnickiego schroniska wyprowadzane są regularnie przez pracowników oraz miłośników zwierząt, którzy podpisali porozumienie ze schroniskiem. Osoby te nadal będą mogły wyprowadzać czworonogi na spacer. Podczas takich wypadów zwierzęta dodatkowo oswajają się z ludźmi, stają się bardziej przyjazne. Ma to  wpływ na ich szybszą adopcję.

Obecnie w schronisku przebywa 58 piesków. Przed nastaniem chłodów, wszystkie budy zostały dodatkowo ocieplone, kołdrami, kocami i słomą. Wbrew temu co piszą na swoim blogu dwie wolontariuszki, wszystkie czworonogi mają wystarczającą ilość pożywienia. Żadne zwierzę nie głoduje. Zdarza się, że trafia do schroniska wychudzony piesek, ale właśnie tutaj dochodzi do siebie.

Panie zarzucają też w swoim tekście, że kierownik nie chce przyjmować darów. To stwierdzenie też nie jest zgodne z prawdą.

- Bardzo wielu mieszkańców miasta przynosi karmę dla zwierząt – zapewnia kierownik Boksa. - Uczniowie i przedszkolaki organizują zbiórki. Trafia do nas mięso makarony, czy ryż od firm. Dostajemy także koce, zabawki, smycze. Wszystkie takie dary z wdzięcznością przyjmujemy.

Wszystkie dary są skrupulatnie ewidencjonowane. Na dzień 30 października w rejestrze było zapisane, że schronisko ma z darów : 400 kg mokrej karmy, 1200 kg suchej karmy, 700 kg kaszy, makaronów i ryżu oraz 800 kg mięsa i kości.

Za wszystkie dary, a szczególnie za karmę w imieniu piesków bardzo dziękujemy hojnym darczyńcom.