Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Budowa chodnika przy ul. Nowodworskiej

15 listopada 2012

Pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej rozpoczęli budowę chodnika przy ul. Nowodworskiej. Prace zakończą się do końca listopada i ułatwią dojście do Zakładu Oczyszczania Miasta, siedziby LPGK i Centrum Chińskiego.


Chodnik budowany jest wzdłuż siedziby Zakładu Oczyszczania Miasta przy ul. Nowodworskiej 48 i marketu. Pracownicy LPGK zdjęli stare płytki, które częściowo były zapadnięte i popękane. Ułożyli nowe krawężniki i utwardzili podłoże na odcinku ponad 100 metrów. Ułożona na nim zostanie kostka polbrukowa, która została po zakończeniu innych inwestycji. Jak informuje Artur Dzierewianko, kierownik Zakładu Inżynierii Miejskiej roboty finansowane są z własnych środków. Ich wartość szacuje się na około 50 tys. zł. Po zakończeniu tych prac wzdłuż wszystkich obiektów LPGK przy ul. Nowodworskiej będą chodniki wyłożone kostką.


Także na koniec listopada planowane jest zakończenie prac przy budowie ul. Środkowej, które wykonywane są przez LPGK. Roboty zbliżają się do końca. Pracownicy ułożyli już bruk na jezdni. Obecnie kończą układanie płyt na chodnikach wzdłuż jezdni. Projekt tej inwestycji zakłada ułożenie na 210 metrach jezdni z kostki, także chodników oraz zbudowanie parkingu na 55 miejsc w tym 7 dla niepełnosprawnych, ustawienie 13 nowych stylowych latarni. Koszt tej inwestycji to około 1,9 mln zł (brutto).

SDC14040

SDC14038