Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Pieski mają już wybieg

30 listopada 2012

W Legnickim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt oficjalnie oddano do użytku wybieg dla piesków. Dzięki temu zdecydowanie polepszy się życie tych zwierząt.


- Legnickie schronisko ma bardzo wysoki standard - mówi Jacek Cichosz, Powiatowy Lekarz Weterynarii. - Zbudowanie wybiegu jeszcze bardziej podnosi ten poziom. Dzięki temu spacerniakowi poprawi się kondycja psychiczna piesków.

Decyzja o budowie spacerniaka zapadła na początku tego roku. Po uregulowaniu formalności prawnych w marcu wbito pierwszy palik pod tę inwestycję. Wybieg ma 50 metrów długości i 20 szerokości. Powstał na działce przylegającej do schroniska. Koszt tej inwestycji to ponad 25 tys zł. Budowa wybiegu została sfinansowana przez Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które zarządza schroniskiem.

29 listopada w uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz miasta, kierownictwo LPGK, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i lokalne media.

- W tym roku wygospodarowaliśmy 25 tys. zł na budowę wybiegu - powiedział Józef Wasinkiewicz, prezes LPGK. - Dzisiaj oficjalnie oddajemy go pieskom. Będą miały lepsze warunki do życia.

Zastępca prezydenta Miasta Jadwiga Zienkiewicz podziękowała spółce za wybudowanie wybiegu. I zapowiedziała, że w przyszłorocznym budżecie zapisane są pieniądze na remont boksów.

Edward Jabłkowski, prezes legnickiego TOZ był wzruszony widząc radość jaką sprawiło czarnemu pieskowi bieganie po wybiegu.

- Ten dzień przejdzie do historii legnickiego schroniska - stwierdził Prezes Jabłkowski.

Na wybieg pracownicy schroniska będą wyprowadzali wszystkie psy. Ale będą one tak dobierane, żeby się wzajemnie tolerowały. Pieski nadal też będą wyprowadzane na spacery przez osoby, które podpisały porozumienie ze schroniskiem. Podczas takich wypadów zwierzęta dodatkowo oswajają się z ludźmi, stają się bardziej przyjazne. A to ma wpływ na ich szybszą adopcję.