Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Piaskarki już na ulicach

3 grudnia 2012

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej na walkę ze skutkami zimy przygotowało: tysiąc ton soli, dwieście ton piasku i tyle samo mieszanki (piasek z solą). W pogotowiu czeka11 pługopiaskarek i sprzęt do odśnieżania chodników.
   W Legnicy w sumie jest około 266 kilometrów różnych dróg. Do zimowego utrzymania zostało wytypowanych około 130 kilometrów. Jak informuje Robert Acedoński, Kierownik Zakładu Oczyszczania Miasta, który w imieniu LPGK, na zlecenie Zarządu Dróg Miejski zajmie się walką ze skutkami zimy. Już w listopadzie pługopiskarki wyjeżdżały na legnickie ulice.

- Posypywaliśmy piaskiem ulicę Bydgoską, bo tam pojawiała się gołoledź – mówi Kierownik Acedoński. - Także profilaktycznie ważne skrzyżowania w mieście oraz wiadukty i mosty. W ostatni weekend na ulicach pojawiło się więcej pługopiaskarek.

Podczas zimy w mieście obowiązują cztery standardy utrzymania dróg. Najważniejsze miejsca, które są zawsze odśnieżane w pierwszej kolejności to: wiadukt na ul. Piłsudskiego, wiadukt na ul. Wrocławskiej, rondo Piłsudskiego oraz górka na ul. Złotoryjskiej (na odcinku od ul. Asnyka do ul. Ceglanej). To są najważniejsze dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym arterie w mieście. Także z powodu dojazdów do pracy. Ważne w utrzymaniu są drogi główne (tzw. Standard nr2). Są to wszystkie główne ulice wylotowe z miasta, obwodnica zachodnia, mała obwodnica i ulice objęte komunikacja miejską.

Podczas opadów śniegu utrzymywana jest przejezdność najważniejszych dróg. Po ustaniu opadów wszystkie siły kierowane są do odśnieżania. O wyjazdach do akcji decyduje Zarząd Dróg Miejskich.

Zakład Oczyszczania Miasta posiada 11 pługopiaskarek dodatkowo jeszcze pięć pługów, które mogą zostać zamontowane w samochodach oraz do utrzymania chodników trzy ciągniki z pługiem i posypywarką.