Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Choinka,żyrandole i korony od LPGK

7 grudnia 2012

W czwartek punktualnie o godz. 16 legnicki Rynek rozświetliły iluminacje świąteczne. Przed piękną choinką zebrały się tłumy mieszkańców. LPGK zainstalowało gustowne ozdoby, które zawisły na latarniach w Rynku i na ul. Najświętszej Marii Panny.


Pani Karolina podziwiała choinkę wraz z czteroletnim synkiem Jasiem. Podobnie jak inni mieszkańcy robiła dziecku zdjęcia na tle tego pięknie oświetlonego drzewka.

- Choinka jest naprawdę piękna – zachwycała się legniczanka. - I do tego jeszcze wygrywa kolędy. Dzięki iluminacją miasto jest bardzo ładne.

LPGK zafundowało choinkę w minionym roku. Drzewko kosztowało około 50 tys. zł. Jest wysokie na dziewięć metrów. Zamontowano na nim setki bombek i lampek, które migają i pulsują. Do tego jeszcze jest urządzenie które wygrywa świąteczne melodie. Umilają one czas od godz. 16.30 do 21. Chinka będzie się świeciła od zmroku do zmierzchu.

- Drzewko montowały dwie brygady przez cały dzień – informuje Paweł Krynicki, Główny Energetyk w LPGK. - Zostało ono także dociążone elementami betonowymi, żeby podmuchy wiatru nie spowodowały jego przewrócenia.

Oprócz choinki pracownicy LPGK rozwiesili na latarniach przy ul. NMP 37 żyrandoli zasponsorowanych w minionych latach przez Spółkę oraz 26 koron, które oświetliły Rynek.