Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Mikołaj w palmiarni

21 grudnia 2012

W palmiarni, nad którą pieczę sprawuje Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej pojawił się prezydent Tadeusz Krzakowski, który rozdawał maluchom prezenty. Palmiarnia ma piękną świąteczną dekorację i tropikalny klimat w sam raz na odwiedzenie zimową porą.

 W czwartek (20 grudnia) w palmiarni w Parku Miejskim na imprezie zorganizowanej wspólnie przez Urząd Miasta i LPGK  bawiło się przeszło 50 maluchów. Dzieciaki wraz z opiekunami obejrzały piękne okazy roślinności, ptaki i ryby. I oczywiście świetnie się bawiły. Każde dziecko dostało prezent i słodycze. Upominki wręczał prezydent Tadeusz Krzakowski i prawdziwy św. Mikołaj.

Palmiarnia na tę uroczystość została udekorowana. Na drzewkach zawisły lampki, ozdoby choinkowe. Ustawiono nawet mechaniczne Mikołaje.

- Dzieciom bardzo podobała się zabawa – mówi Iryna Dalek, z LPGK, która prowadziła imprezę i napisała jej scenariusz. - Z ciekawością przyglądały się roślinom i papużkom. I wielu z nich przyjdzie tutaj z rodzicami.

Henryka Zdziech, ogrodnik miejski, zachęca do odwiedzenia palmiarnia teraz zimową porą. - O tej porze kwitną tutaj piękne rośliny, jak choćby rajski ptak – informuje Pani Zdziech. - Palmiarnia żyje swoim rytmem przez cały rok. Gdy na zewnątrz jest zimno, przychodząc do palmiarni można poczuć się jak w tropikach.
W okresie jesienno - zimowym palmiarnia czynna jest w godzinach od 10 do 14, także w weekendy.