Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Wielkanoc w palmiarni - I Wiosenny Konkurs dla Dzieci i Dorosłych

26 lutego 2013

Prezydent Legnicy i Prezes Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zapraszają mieszkańców miasta, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, indywidualnie lub grupowo do udziału w konkursie ozdób wielkanocnych.

Uczestnicy mają wykonać m.in.: pisanki, palmy wielkanocne, zwierzątka (np.: kury, kurczątka, zajączki, baranki). Forma jest dowolna, z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Prace należy dostarczać do palmiarni w parku Miejskim do 18 marca br. Przygotowane przez uczestników dzieła będą wykorzystane do wielkanocnego udekorowania i wystroju palmiarni. Podobne przedsięwzięcie przeprowadzone w okresie Świąt Bożego Narodzenia cieszyło się dużym zainteresowaniem legniczan.

Konkurs na najlepszą dekorację rozstrzygany będzie w następujących kategoriach: „Najładniejsza pisanka”, „Najładniejsza palma wielkanocna”, „Najładniejsze zwierzątko wielkanocne”, „Najciekawszy przedmiot rękodzieła, nawiązujący do tradycji Świąt Wielkanocnych”.

Zapraszamy również hobbystów, artystów, twórców rękodzieła i pasjonatów, którzy zechcą zaprezentować w palmiarni swoje kolekcje.

Swój głos na daną pracę do specjalnej urny będzie mógł oddać każdy gość palmiarni. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 marca. Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani dyplomami, a wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe pamiątki. Od połowy marca do końca kwietnia w palmiarni zostanie zorganizowana wystawa rzeźbionych pisanek, wykonanych przez lokalnych artystów. Egzotyczne wnętrza będą udekorowane wiosennymi kwiatami. Przewidywane są niespodzianki specjalnie dla najmłodszych zwiedzających.

Publikacja1