Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Telewizja pokaże naszą ekolekcję

5 marca 2013

Ekolekcja przeprowadzona przez pracowników Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zostanie zaprezentowana w czwartek, 7 marca w Telewizji Polskiej, w programie „Kawa czy herbata?”.

Zajęcia dotyczące segregacji odpadów odbyły się w Zespole Szkół Integracyjnych. Wzięli w nich udział uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej. Zajęcia prowadziła Renata Sosnowska – Noworól. Część tych zajęć, a także rozmowę z panią Renatą została nagrana przez ekipę telewizyjną. Podczas tej ekolekcji dzieci dowiedziały się, że odpady trzeba segregować, bo mniej śmieci będzie zalegało na składowiskach. Z posegregowanych odpadów będzie można odzyskać surowce nadające się do ponownego przetworzenia i wykorzystania przy produkcji nowych materiałów. Zostały im pokazane miniaturowe pojemniki na butelki plastikowe, papier, szkło oraz produkty powstałe po przetworzeniu. Bardzo podobała im się prezentacja, w formie bajki, jak segreguje się odpady.

Przypomnijmy. Pierwsza ekolekcja odbyła się jesienią 2007 r. Na początku były to pogadanki. Z czasem zostały wzbogacone o prezentacje multimedialne, pomoce takie jak miniaturowe pojemnik, czy produkty z surowców wtórnych i inne gadżety. W tych zajęciach uczestniczyło ponad tysiąc osób – przedszkolaki, uczniowie podstawówek, gimnazjów, a ostatnio nawet seniorzy. Taka edukacja daje wymierne efekty, bo z każdym rokiem rośnie ilość zebranych surowców wtórnych.