Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Wiosennie w Palmiarni

8 marca 2013

Legnicka Palmiarnia zmienia swój wystrój na wiosenny. W tym urokliwym miejscu chętnie odwiedzanym przez legniczan pojawiły się już świąteczne pisanki, kurczaki, króliczki i inne ozdoby.

Część tych świątecznych dekoracji to prace konkursowe. Przypomnijmy, że Prezydent Legnicy i Prezes Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zapraszają mieszkańców miasta, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, indywidualnie lub grupowo do udziału w konkursie ozdób wielkanocnych.

Uczestnicy mają wykonać m.in.: pisanki, palmy wielkanocne, zwierzątka (np.: kury, kurczątka, zajączki, baranki). Forma jest dowolna, z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Prace należy dostarczać do palmiarni w parku Miejskim do 18 marca br. Przygotowane przez uczestników dzieła będą wykorzystane do wielkanocnego udekorowania i wystroju palmiarni. Podobne przedsięwzięcie przeprowadzone w okresie Świąt Bożego Narodzenia cieszyło się dużym zainteresowaniem legniczan. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 marca. Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani dyplomami, a wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe pamiątki. Od połowy marca do końca kwietnia w palmiarni zostanie zorganizowana wystawa rzeźbionych pisanek, wykonanych przez lokalnych artystów.

SDC14992