Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Wiosenny konkurs Wielkanoc w Palmiarni rozstrzygnięty

22 marca 2013

Ponad 300 prac wpłynęło na ogłoszony przez Prezydenta Legnicy i Prezesa Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej konkurs pod hasłem „Wielkanoc w palmiarni”. W piątek (22 marca) w ozdobionej pracami konkursowymi palmiarni poznaliśmy zwycięzców.

Wystawa prac konkursowych przyciąga wzrok. Ułożone wśród roślin pisanki, zwierzątka, palmy, obrazki przypominają o zbliżającej się Wielkanocy i nadają palmiarni odświętny nastrój. Świąteczne dekoracje tworzyły przedszkolaki, uczniowie, a także dorośli. Powstawały one z różnych materiałów, jak choćby ciasta, suszone rośliny, papier, tkaniny i oczywiście tradycyjne wydmuszki. Jedni artyści tworzyli je przez wiele dni, inni kilkadziesiąt minut. Ale wszystkie mają swój niepowtarzalny urok.

Aneta Habowska-Krzyżanowska stworzyła najładniejszą pisankę. Jej praca ujęła jurorów precyzyjnym wzorem i nowoczesnym podejściem do ozdabiania pisanek.

– Konkursową pisankę wykonałam na wydmuszce ze strusiego jaja –mówi pani Aneta. – Pracowałam dwa tygodnie. Umieściłam na niej elementy związane z miastem: zamek i park miejski. Uwielbiam palmiarnię, bo tutaj można czuć się jak w egzotycznym zakątku świata.

Pani Aneta od lat tworzy pisanki. Doszła w tym do mistrzostwa.

Piękne wyroby potrafią też tworzyć przedszkolaki. Ania Śniegowska i Daria Mikulska, sześciolatki z przedszkola Klub Młodego Montessorka pisanki zrobiły z gliny.

– Powstały na zajęciach z plastyki – mówi ich opiekunka. – Dziewczynki są bardzo zdolne.

Wszyscy laureaci konkursu zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wręczali je prezydent Tadeusz Krzakowski i prezes LPGK Józef Wasinkiewicz. Każdy z uczestników uroczystości był częstowany czekoladowymi jajeczkami. Zapraszamy do odwiedzenia Palmiarni i obejrzenia prac nadesłanych na konkurs. Wystawa będzie czynna do 8 kwietnia. Wstęp, oczywiście, bezpłatny.

    Na konkurs wpłynęło 325 prac. Nagrody przyznano w kategoriach:

NAJŁADNIEJSZA PISANKA

Miejsce I:

  • Aneta Habowska-Krzyżanowska
  • Grupa chłopców z Pogotowia Opiekuńczego w Legnicy
  • Irena Burzyńska
  • Kacper Domalewski z Miejskiego Przedszkola nr 2

NAJŁADNIEJSZA PALMA

Miejsce I:

  • Małgorzata Formela
  • Praca zbiorowa dzieci z gr. 5. Miejskiego Przedszkola Nr 18

NAJŁADNIEJSZE ZWIERZĄTKO WIELKANOCNE

Miejsce I:

  • Praca zbiorowa: „pomarańczowy kurczak” (gr. 3) - Maja Matuszewska, Zuzanna Kowalczyk, Cezary Kalarus, Hanna Leonczak, Karolina Stołek z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Legnicy
  • Kamila Świder (kl. 2 H) – Gimnazjum nr 3 w Legnicy

NAJCIEKAWSZY PRZEDMIOT RĘKODZIEŁA NAWIĄZUJĄCY DO TRADYCJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Miejsce I:

  • Malwina Iwanow (kl. II T) - Zespół Szkół Ekonomicznych