Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


LPGK podsumowało pierwsze dni „rewolucji śmieciowej”

5 lipca 2013

Podczas dzisiejszej (5 lipca) konferencji prasowej Józef Wasinkiewicz, Prezes Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej podsumował pierwsze dni „rewolucji śmieciowej”.

W Legnicy dotychczas dostarczono do różnych nieruchomości 14 tysięcy pojemników na odpady zmieszane, posegregowane i bioodpady. Szacuje się, że w mieście powinno ich być 18–20 tysięcy. Załoga spółki  przepracowała dotąd ponad tysiąc dodatkowych godzin. Do rozwiezienia pozostało jeszcze około 6 tysięcy pojemników, które zostaną dowiezione w tym i przyszłym tygodniu.

Od 1 do 4 lipca w biurze obsługi klienta w Zakładzie Oczyszczania Miasta przyjęto już około dwóch tysięcy osób, które zgłaszały zapotrzebowanie na pojemniki.

Prezes zapewnia, że pojemników nie zabraknie. Jeżeli jeszcze ktoś ich nie ma, wystarczy zgłosić to w spółce i  zostaną dowiezione. Formalności załatwiane będą później. Natomiast z wyliczeń LPGK wynika, że na około 5 tysięcy domków jednorodzinnych pojemniki na odpady zmieszane ustawiono w 4.700, a na surowcowe - w około 2.400.

Dodatkowo w najbliższych dniach LPGK rozpocznie naklejanie na pojemnikach ulotek wyjaśniających zasady segregacji odpadów.

SDC16435