Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Zakończono remont boksów w Schronisku

18 lipca 2013

Zakończył się remont boksów w legnickim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Gruntownie odnowionych zostało 39 boksów i 10 boksów hotelowych. Pieniądze na ten cel w wysokości 45 tysięcy złotych przekazało miasto Legnica.

Prace rozpoczęły się w maju tego roku. W boksach położono nowe tynki zewnętrzne i wewnętrzne, naprawiono posadzki i przeciekające dachy oraz pomalowano ściany. Dzięki remontowi  poprawił się komfort życia przebywających tam zwierząt.

Obecnie w schronisku przebywa 67 psów. Tylko w lipcu przywieziono 26 czworonogów. Ta liczba wynika z tego, że w okresie letnim niestety więcej zwierząt trafia do schronisk. Psy z utęsknieniem czekają na adopcję, do której wszystkich zachęcamy. Należy jednak pamiętać, że przygarnięcie psa lub kota wiąże się z dużą odpowiedzialnością, i należy ją dokładnie przemyśleć. Za jednego czworonoga, w zależności od wielkości, opłata wynosi od 10 do 30 zł.

Remont boksów ma na celu polepszenie bezpieczeństwa, również wpłynie na poprawę samopoczucia i zdrowia przebywających w nich psów. Jest to kolejna  inwestycja poprawiająca życie zwierząt przebywających w schronisku. W 2012 roku Spółka wybudowała  wybieg dla psów.

sch__6_