Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Podsumowanie Światowego Dnia Zwierząt w legnickim schronisku

7 października 2013

W dniach 4 i 5 października tj. w piątek i sobotę w legnickim schronisku świętowaliśmy Światowy Dzień Zwierząt. W tych dniach można było bezpłatnie adoptować wybranego czworonoga.

W piątek już od rana do schroniska przychodziły grupy dzieci aby zobaczyć pieski i podarować im zebrane dary tj. zabawki, karmę suchą i mokrą oraz inne smakołyki.

Odwiedziny dzieci w schronisku zawsze nas bardzo cieszą, ponieważ taka wizyta uwrażliwia maluchy i młodzież na los naszych mniejszych przyjaciół. Dzieci dowiadują się, że opieka nad psami czy kotkami nie jest błahostką i wymaga wiele oddania, ponieważ to właśnie my właściciele bierzemy na siebie odpowiedzialność za takiego czworonoga i tylko od nas zależy jego dalszy los. Mamy też zawsze nadzieję, że niektóre z dzieci wrócą do schroniska wraz z rodzicem aby adoptować jednego pieska albo kotka. Poza dziećmi, do schroniska zawitały z podarkami także osoby dorosłe.

Natomiast w sobotę, w dniu wolnym od pracy sporo legniczan odwiedziło schronisko. Ludzie przynieśli karmę oraz oglądali pieski. Tego dnia na adopcję zdecydowały się cztery osoby, ale kilka z nich zapowiedziało, że jeszcze wróci do schroniska.

Podsumowując, w ciągu dwóch dni otwartych adoptowano 6 piesków i przyniesiono łącznie 452 kg karmy dla psiaków i kociaków (132 kg karmy mokrej w puszkach, 293 kg karmy suchej oraz 27 kg kaszy), za co wszystkim w imieniu bezdomnych czworonogów SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

psiaki__3_