Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


LPGK wsparło konkurs plastyczny dla dzieci „Sprzątanie to fajne zadanie”

25 października 2013

W czwartek 24 października odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród w rejonowym konkursie plastycznym „Sprzątanie to fajne zadanie”. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy. Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej od wielu lat wspiera organizację konkursu i sponsoruje nagrody dla jego laureatów. Uroczysta gala odbyła się w siedzibie MCK w Legnicy, podczas której Spółkę reprezentował Dyrektor Zdzisław Woźniak.

Wręczanie nagród poprzedził występ dzieci z Teatru Pinokio działającego w Młodzieżowym Centrum Kultury, którego koordynatorem jest Pani Bogusława Cybulak. Dzieci w bardzo pomysłowy i artystyczny sposób przedstawiły jak wiele szkody dla środowiska może spowodować niewłaściwe postępowanie z elektroodpadami. Przy pomocy ręcznie wykonanych rekwizytów tj. pralki, lodówki i telewizora młodzi artyści zwrócili uwagę zebranych na problem wyrzucania zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych w lasach.

Po przedstawieniu przystąpiono do odczytania protokołu z posiedzenia komisji oceniającej prace. W tym roku do konkursu zostały nadesłane 254 prace plastyczne, z których jury nagrodziło 42 rysunki. Dzieci wykazały się znaczą wiedzą w zakresie segregowania odpadów i dbałości o środowisko naturalne. Prace są bardzo barwne i pomysłowe. W prosty sposób uczą wszystkich jak postępować z odpadem.

Należy także podkreślić, że spółka wkłada bardzo dużo wysiłku w propagowanie idei edukacji proekologicznej. Wspiera wszelkie ekologiczne przedsięwzięcia, takie jak konkursy plastyczne, wokalne czy maratony wiedzy o ekologii. Szczególnie ważna jest dla nas edukacja adresowana do dzieci i młodzieży, w szczególności organizowanie tzw. ekolekcji. Celem takich pogadanek jest upowszechnienie wśród najmłodszych pozytywnych wzorców do naśladowania w zakresie selektywnego zbierania odpadów.

sprzatanie