Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Nowoczesna śmieciarka jednokomorowa

15 września 2015

LPGK Sp. z o.o. od wielu lat unowocześnia i modernizuje swoją bazę sprzętową i instalacje związane z gospodarką odpadami komunalnymi. W związku z tym Spółka zakupiła nowoczesną ekologiczną śmieciarkę do zbiórki odpadów biodegradowalnych oraz zmieszanych odpadów komunalnych.

smiec__1_

Śmieciarka z urządzeniem załadowczym tylnym przystosowana jest do zbiórki i transportu odpadów, surowców wtórnych oraz BIO-odpadów. Kierowca ma możliwość sterowania płytą wypychającą śmieciarki ze stanowiska na zewnątrz pojazdu, z boku odwłoka lub z kabiny kierowcy. Funkcja ta bardzo ułatwia pracę operatorowi i znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas załadunku i rozładunku pojemników. Dodatkowo auto posiada kamerę umieszczoną z tyłu zabudowy oraz monitor w kabinie kierowcy, co pozwala na bardzo precyzyjne operowanie pojazdem.

smiec__2_

Śmieciarka spełnia rygorystyczne przepisy ekologiczne, emituje mało spalin, spełnia normę Euro 6. System do załadunku pojemników w trakcie pracy nie emituje nadmiernego hałasu, zapewniając komfort mieszkańcom oraz uczestnikom procesu odbioru i transportu odpadów. Śmieciarka jednorazowo może odebrać blisko 50 m3 odpadów. Koszt jej zakupu wyniósł 900 tys. zł.