Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Nowe instalacje w RIPOK w Legnicy

20 maja 2016

W dniu 19 maja na terenie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych Legnicy przy ul. Rzeszotarskiej Spółka zaprezentowała nowe instalacje. Spółka rozbudowała dwa obiekty. W prezentacji udział wzięli Pan Tadeusz Krzakowski Prezydent Miasta Legnicy oraz delegacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Prezesi Spółek zajmujących się gospodarką komunalną, zaproszeni goście oraz media.

Pierwszą inwestycja jest instalacja do mechanicznego przetwarzania odpadów komunalnych rozbudowana o kabinę wstępnej segregacji z trybuną sortowniczą wyposażoną w 6 zsypów z boksami do ustawienia kontenerów hakowych oraz rozrywarkę do worków która, służy do otwierania i opróżniania worków z tworzywa sztucznego wypełnionych wszelkiego rodzaju odpadami i surowcami wtórnymi.

Drugą ważną inwestycją jest rozbudowa i modernizacja kompostowni odpadów biodegradowalnych, w ramach której wybudowano nowe obiekty, wyposażone w maszyny, technologie oraz wszelkie niezbędne do funkcjonowania media.

Całkowita wartość nowych inwestycji wyniosła ponad 8.370 tys. zł i została pokryta ze środków własnych Spółki.

ea4ea94d5f9ead6aa48f103a13abfdb4

Powyższe zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.