Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Modernizacja Roku nagrodzona

28 września 2016

LPGK Sp. z o. o. zajęło I miejsca w Plebiscycie Modernizacja Roku 2015 w ogólnopolskim głosowaniu internetowym na najpopularniejsze modernizacje w Polsce w kategorii "Rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych" organizowanym przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego i Targi Pomorskie Sp. z o.o. przy współudziale Związku Powiatów Polskich Polskiej Izby Przemysłowo - Handlowej Budownictwa.

Wyróżniona "Modernizacja Roku 2015" dotyczy "Adaptacji (przebudowy, remontu) muru cmentarnego na kolumbarium przy ul. Wrocławskiej w Legnicy".

Spółka budowę kolumbarium rozpoczęła w dniu 23 września 2014 r., która składała się z dwóch etapów. I etap zakończono w styczniu, a II pod koniec maja 2015 r. Mur częściowo zdemontowano i wzniesiono nową konstrukcję. Kolumbarium o długości 103 m i wysokości ok. 3 m wykonano głównie z cegły. Składa się z 178 nisz na urny, których wnęki wykonano z prefabrykacji żelbetonowych i płyt grafitowych. Jedna wnęka niszowa może pomieścić co najmniej dwie urny. W centralnym odcinku kolumbarium zlokalizowano część celebralną, przy której będą odprawiane nabożeństwa pogrzebowe. Dodatkowo wykonano oświetlenie wzdłuż kolumbarium oraz zamontowano monitoring wizyjny.

Spółka remontując stary, poniemiecki mur i adaptując go na kolumbarium  poprawiła wizerunek legnickiej nekropolii. Mur po wielu latach był nadgryziony przez ząb czasu, przez co wyglądał nieestetycznie. Obecnie po rewitalizacji nowe kolumbarium jest ozdobą legnickiego cmentarza zachowując jego specyficzny klimat. W krótkim czasie zarezerwowano ponad 120 ze 178 nisz. Obecnie dokonano pochówku w 45 niszach, a 84 nisze są zarezerwowane, wolnych zostało 49 nisz.

Całkowity koszt budowy kolumbarium wyniósł blisko 700.000 zł. i pochodzi ze środków Spółki.

DSC07262

kol2__1_