Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Nowi mieszkańcy palmiarni

5 czerwca 2018

Do legnickiej palmiarni przyjechało pięć sympatycznych małp. Są to marmozety białouche, które na wolności żyją w lasach deszczowych w Brazylii. Żywią się owocami, warzywami, gotowaną kaszą manną i robakami. W palmiarni zamieszkały w wygodnych wolierach wśród egzotycznej roślinności. Małpki są oswojone i bardzo przyjazne. Jak zapowiada Henryka Zdziech, ogrodnik miejski, zwierzęta wkrótce będą wyprowadzane z woliery z opiekunami.

Przez wiele lat w miejscu, gdzie teraz mieszkają małpki, swój dom miały papugi – Hela i Marian. Ptaki zostały przeniesione do woliery z pawiami. Po dłuższej przerwie do palmiarni wróciła też agama, czyli egzotyczny jaszczur.

Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli nowych mieszkańców palmiarni w odwiedziny. Przypominamy, że w okresie letnim mogą nas Państwo odwiedzać od godz. 10:00 do 20:00.

Zachęcamy do zapoznania się z małpkami, bowiem niedługo ogłoszony zostanie konkurs na najciekawsze imiona dla zwierząt. Dwie małpki mają już imiona- Ząbek i Smutasek. Pozostałe trzy nadal na nie czekają. Szczegóły dotyczące konkursu już wkrótce. Tymczasem zapraszamy do palmiarni.