Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Oświadczenie w sprawie Schroniska

13 września 2018

OŚWIADCZENIE

W ostatnim czasie na blogu http://wolontariuszkischroniskolegnica.blogspot.com/ ukazała się seria artykułów, których wydźwięk jest niezgodny z polityką prowadzoną przez Spółkę LPGK i jej pracowników. Od wielu lat opiekujemy się bezdomnymi zwierzętami, prowadzimy kampanie edukacyjne oraz promujemy adopcje. Rotacja zwierząt jest duża, ale w zasadzie każdemu z nich udaje się znaleźć nowy dom.

W miarę możliwości finansowych staramy się także poprawiać infrastrukturę, w której żyją zwierzęta. Współpracujemy z osobami odwiedzającymi schronisko i wyprowadzającymi zwierzęta na spacery. Mamy podpisanych ponad 500 porozumień z osobami, które wyprowadzają psy i pozwalają im na nowo zbudować wiarę w człowieka.

Od kilku miesięcy spotykamy się z osobami współpracującymi ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt. Władze spółki, a także kierownictwo schroniska wsłuchuje się w potrzeby oraz uwagi miłośników zwierząt dotyczące jego funkcjonowania. Udało się nam zrealizować kilka postulatów zgłaszanych przez osoby odwiedzające tę placówkę. Zostały zawieszone tabliczki na boksach, w których mieszkają zwierzęta. Na prośbę osób wyprowadzających psy na spacer, zawieszono dużą tablicę, żeby można było zapisywać kiedy i ile razy został wyprowadzony dany pies. Wydłużono godziny otwarcia schroniska.

Mimo naszych działań nierzadko spotykamy się z nieuzasadnioną krytyką, a nawet obelgami rzucanymi w stronę pracowników Spółki. Jest nam przykro i dlatego nie możemy przejść obojętnie obok wpisów, które ukazują się na blogu niezależnych wolontariuszek legnickiego schroniska oraz wobec łamania zasad bezpieczeństwa, które obowiązują w schronisku.

Chcemy podkreślić, że nigdy na terenie schroniska nie doszło do znęcania się nad zwierzętami i ich głodzenia, ani do jakichkolwiek działań, które wpływałyby na ich bezpieczeństwo i zdrowie. Z przykrością stwierdzamy, że w przypadku nie zaniechania takich oskarżeń oraz obraźliwych sformułowań wobec pracowników schroniska, Spółka będzie zmuszona do podjęcia działań przewidzianych prawem w celu obrony dobrego jej imienia oraz jej pracowników.

0001