Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Rusza zbiórka naturalnych choinek

20 stycznia 2020

W poniedziałek, 20 stycznia, rozpoczyna się bezpłatna zbiórka naturalnych choinek. Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej będzie odbierało drzewka do 1 lutego.

Akcja obejmuje zarówno zabudowę jedno, jak i wielorodzinną. Choinki należy wystawiać przy zasiekach śmietnikowych. Przypomnijmy, że choinki należą do kategorii odpadów biodegradowalnych, które od 01 stycznia 2020r. odbierane są przez cały rok z częstotliwością 1 raz w tygodniu.

Usuwane z mieszkań drzewka można też bezpłatnie oddać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), mieszczących się przy ul. Rzeszotarskiej 1 i Nowodworskiej 48.

Zebrane choinki trafią do Instalacji Odpadów Komunalnych przy ul. Rzeszotarskiej. Tam zostaną przetworzone na kompost. Przerób choinek oraz wielu innych odpadów ulegających biodegradacji jest możliwy dzięki zbudowaniu przez LPGK proekologicznej, nowoczesnej kompostowni.

Źródło: https://portal.legnica.eu/aktualnosci/zuzyta-choinke-wystaw-przed-zasiekiem-w-poniedzialek-rusza-ich-bezplatna-zbiorka,15194,1,6.html