Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Nowy sprzęt do letniego utrzymania ulic w czystości

6 maja 2011

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. starając się dorównać najwyższym standardom przykłada dużą wagę do świadczonych usług w obszarze utrzymania czystości. Firma dysponuje wykwalifikowaną kadrą pracowniczą, która w połączeniu z nowoczesnym, specjalistycznym taborem pojazdów w swoich działaniach konsekwentnie dąży do zwiększenia efektywności, innowacyjności oraz konkurencyjności. Spółka stawiając na wysoką jakość usług stara się wyszukiwać i wprowadzać nowe najbardziej nowoczesne rozwiązania w zakresie swojej działalności.

W kwietniu br. LPGK Sp. z o.o. poszerzyło swoje zaplecze sprzętowe o nową jednostkę, którą jest zamiatarka uliczna Johnston VT 650.

Johnston VT 650 jest zamiatarką uliczną z dwustronnym agregatem zamiatającym zabudowaną na podwoziu samochodu ciężarowego marki MAN TGM z możliwością wykorzystania jako polewaczki ze zbiornikiem o pojemności 5500 l. Przeznaczona jest do zamiatania ulic i placów utwardzonych. Wyposażona jest w podwójną konfigurację szczotek zamiatających co umożliwia sprzątanie w trudno dostępnych miejscach oraz umożliwia łatwe zeskrobywanie zbitego brudu np. wokół konstrukcji budowlanych. Dodatkowo pojazd wyposażony jest m.in. w odkurzacz do np. usuwania liści oraz system odfiltrowania kurzu i cząsteczek brudów, przed wydaleniem do atmosfery. Wszystkie operacje zamiatania sterowane są z głównego modułu w kabinie, która wyposażona jest w kamerę.Zamiatarka zapewnia najwyższą wydajność godzinową, a duża pojemność zasobnika, system wody i zbiorników paliwa, powodują, że jest w stanie pracować przez długi okres czasu.

Zamiatarka ta charakteryzuje się bezawaryjnością, wysoką jakością i efektywnością zamiatania ulic, przemyślanymi, funkcjonalnymi rozwiązaniami technicznymi oraz wysokim komfortem pracy operatora.

Na zakup tej zamiatarki Spółka wydała 854.850,00 zł brutto.