Nasze Osiągnięcia:

PFP_2017_pion mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Kamery na cmentarzu

3 września 2012

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozbudowuje system monitoringu na Cmentarzu Komunalnym. Nekropolię obserwuje już sześć kamer. Kolejne będą wkrótce zainstalowane.

Legnicka nekropolia zajmuje obszar około 50 hektarów. Zainstalowane już kamery obserwują różne miejsca cmentarza, w tym bramy wejściowe. Obraz przekazywany jest do pomieszczenia strażników na cmentarzu oraz do siedziby zarządu LPGK. Cmentarz monitorowany jest przez całą dobę.

Przypomnijmy, że w październiku 2011 roku pięciu pijanych mężczyzn zdewastowało ponad 50 nagrobków. Zostali oni zatrzymani i skazani na kary od półtora do dwóch lat więzienia. Mają też naprawić szkody. Z kolei w kwietniu tego roku wandale zniszczyli 10 grobów. Policja jeszcze ich nie ujęła.

Po tym ostatnim akcie wandalizmu LPGK zamontowała dodatkowe trzy kamery. Koszty naprawy zniszczonych grobów, jeżeli nie były ubezpieczone, ponoszą ich opiekunowie. LPGK zachęca więc do ubezpieczania mogił swoich bliskich pochowanych na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy nie tylko przed wandalizmem, ale także przed skutkami innych zdarzeń, np. uszkodzeń przez powalone drzewa wskutek huraganu. 

str_www


str_ww