Nasze Osiągnięcia:

PFP_2016_pion_RGB mecenas_l_1
logotyp GAZELE BIZNESU_1

perlaQI (5)_1 perlaQI (1)_1


Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczyny (ZSEE)

nie_wyrzucaj_sprzetu_elektr

Wyrzucanie niepotrzebnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do zwykłych pojemników na śmieci, porzucanie ich w lasach, rowach oraz w innych przypadkowych miejscach prowadzi do zatrucia środowiska i jest groźne dla zdrowia i życia ludzi. Przepisy prawa zabraniają wyrzucania ZSEE do śmieci i grozi za to kara grzywny sięgająca kilkuset złotych.

Zużyty sprzęt można oddać w punktach selektywnej zbiórki odpadów (PSZOK) 

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można na terenie miasta Legnicy oddać nieodpłatnie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz w soboty od 7:00 do 14:00 w 2 punktach selektywnej zbiórki odpadów prowadzonych przez LPGK Sp. z o. o., tj:

Zakładzie Oczyszczania Miasta
w Legnicy przy ul. Nowodworskiej 48,
tel. 76-856-63-40 (42)

Na terenie RIPOK
w Legnicy przy ul. Rzeszotarskiej 1,
tel. 76-856-63-43


Szczegółowe informacje dotyczące Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów znajdą Państwo TUTAJ.


P3070804

Sklepy i hurtownie sprzętu elektrycznego i elektronicznego zostały zobowiązane przez ustawodawcę do nieodpłatnego przyjmowania ZSEE od klienta, który w danym sklepie kupuje nowy sprzęt tego samego typu. Nabywając zatem w sklepie nowy telewizor, możemy nieodpłatnie oddać stary i sprzedawca nie ma prawa odmówić nam jego przyjęcia.

mag__4_

Magazyn na ZSEE (kliknij tutaj)

Jaki sprzęt można oddać do LPGK?

LPGK Sp. z o.o. prowadzi zbiórkę następującego sprzętu:

Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne.

zsee_pralka

Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego: odkurzacze, zamiatacze dywanów, żelazka, tostery, frytkownice, noże elektryczne, wagi.

zsee_zelazko

Sprzęt teleinformacyjny i telekomunikacyjny: komputery, laptopy (w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura), stacje robocze, notebooki, notepady, kalkulatory kieszonkowe i biurowe, elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania, faksy, teleksy, telefony, telefony komórkowe, telefony bezprzewodowe.

zsee_laptop

Sprzęt audiowizualny: odbiorniki radiowe, odbiorniki telewizyjne, kamery wideo, sprzęt hi-fi, wzmacniacze dźwięku.

zsee_telewizor

Sprzęt oświetleniowy: oprawy oświetleniowe do lamp fluorescencyjnych (z wyjątkiem opraw stosowanych w gospodarstwach domowych), liniowe lampy fluorescencyjne, kompaktowe lampy fluorescencyjne, niskoprężne lampy sodowe.

zsee_oswietlenie

Narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, piły, maszyny do szycia.

zsee_wkretarka

Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy: kolejki elektryczne i tory wyścigowe, gry wideo, kieszonkowe konsole do gier wideo.

zsee_gamepad

Przyrządy medyczne: sprzęt do radioterapii, sprzęt do badań kardiologicznych, sprzęt do wentylacji płuc, analizatory.

zsee_medyczny

Przyrządy do nadzoru i kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty.

zsee_termostat

Automaty do wydawania: napojów gorących, butelek lub puszek z zimnymi i gorącymi napojami, produktów stałych, bankomaty.

zsee_bankomat

Zużyte baterie każdego rodzaju.

zsee_baterie

Sprawy związane z postępowaniem ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym reguluje ustawa z dnia 29 lipca 2005 o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U.2005.180.1495) z późniejszymi zmianami, stanowiąca transpozycję dyrektywy 2002/96/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 stycznia 2003 r. w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (Dz. Urz. UE L 37 z 13.02.2003, str. 34 i L 345 z 31.12.2003, str. 106; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 15, t. 7, str. 359).